VERSION - en to ru_RU translation catalogue (965 entries)

en:  - copy
ru_RU:  - копировать

en: #Align
ru_RU: #Выравнивание

en: #Height
ru_RU: #Высота

en: #Horizontal
ru_RU: #Горизонтальный

en: #Vertical
ru_RU: #Вертикальный

en: #Width
ru_RU: #Ширина

en: %d slide(s) modified!
ru_RU: %d слайд (ы) изменен!

en: %d static slides generated.
ru_RU: %d слайды созданы.

en: 0 slides available for this slider.
ru_RU: Нет слайдов для этого слайдера.

en: 3D bricks to bottom
ru_RU: 3D кубики вниз

en: 3D bricks to left
ru_RU: 3D кубики влево

en: 3D bricks to right
ru_RU: 3D кубики вправо

en: 3D bricks to top
ru_RU: 3D кубики вверх

en: 3D columns to bottom
ru_RU: 3D колонки вниз

en: 3D columns to left
ru_RU: 3D колонки влево

en: 3D columns to right
ru_RU: 3D колонки вправо

en: 3D columns to top
ru_RU: 3D колонки вверх

en: 3D rows to bottom
ru_RU: 3D строки вниз

en: 3D rows to left
ru_RU: 3D строки влево

en: 3D rows to right
ru_RU: 3D строки вправо

en: 3D rows to top
ru_RU: 3D строки вверх

[ctx: 500px]
en: Collection
ru_RU: Коллекция

en: 500px generator
ru_RU: 500px генератор

en: Access to this resource not allowed!
ru_RU: Нет доступа к ресурсу!

en: Accordion Type settings
ru_RU: Настройки аккордиона

en: Action
ru_RU: Действия

en: Active
ru_RU: Активный

en: Activities
ru_RU: Активные

en: Adaptive sizing
ru_RU: Адаптивный размер

en: Add images
ru_RU: Изображение

en: Add license
ru_RU: Добавить лицензию

en: Add post
ru_RU: Подпись

en: Add video
ru_RU: Видео

en: After
ru_RU: После

en: Album
ru_RU: Альбом

en: Album title
ru_RU: Название альбома

en: Albums
ru_RU: Альбомы

en: Align
ru_RU: Выравнивание

en: All
ru_RU: Все

en: All custom posts
ru_RU: Все пользовательские посты

en: All day
ru_RU: Все дни

en: All day event
ru_RU: Все события дня

en: Allow restart after finish
ru_RU: Разрешить перезагрузку после завершения

en: Alt
ru_RU: С надписью

en: Alt tag
ru_RU: Все теги

en: Animate
ru_RU: Анимация

en: Animated
ru_RU: Анимированный

en: Animation
ru_RU: Анимация

en: Animation settings
ru_RU: Настройки анимации

en: Animation(s)
ru_RU: Анимация

en: Animations
ru_RU: Анимация

en: Any
ru_RU: Любой

en: Apply
ru_RU: Применить

en: Approved
ru_RU: Проверено

en: Arrow
ru_RU: Стрелка

en: Arrows
ru_RU: Стрелки

en: Articles
ru_RU: Статьи

en: Attribute sets
ru_RU: Набор атрибутов

en: Auctions
ru_RU: Торги

en: Authentication successful.
ru_RU: Успешная аутентификация

en: Authorize
ru_RU: Авторизация

en: Auto
ru_RU: Авто

en: Automatic
ru_RU: Автоматически

en: Automatic update check
ru_RU: Автоматическая проверка обновлений

en: Autoplay
ru_RU: Автовоспроизведение

en: Autostart
ru_RU: Автостарт

en: Background
ru_RU: Фон

en: Background animation
ru_RU: Анимация фона

en: Background color
ru_RU: Цвет фона

en: Background video
ru_RU: Фоновое видео

en: Backward
ru_RU: Назад

en: Bar
ru_RU: Панель

en: Bar full size
ru_RU: Полноразмерная панель

en: Bar style
ru_RU: Стиль панели

en: Base64 embed
ru_RU: Использовать Base64

en: Based on
ru_RU: Основывается на

en: Before
ru_RU: Перед

en: Black
ru_RU: Черный

en: Block
ru_RU: Блок

en: Block right click
ru_RU: Правый клик по блоку

en: Block type settings
ru_RU: Настройки блока

en: Blocks to left
ru_RU: Блоки влево

en: Blocks to right
ru_RU: Блоки вправо

en: Blue
ru_RU: Голубой

en: Board slug
ru_RU: "Слаг" панели

en: Border
ru_RU: Граница

en: Border Dark
ru_RU: Border-dark

en: Border Light
ru_RU: Border-dark

en: Border White
ru_RU: Border-white

en: Border radius
ru_RU: Border-radius

en: Bottom
ru_RU: Снизу

en: Bottom fade
ru_RU: Затухание снизу

en: Bounce
ru_RU: Отскок

en: Bounce in
ru_RU: Удар в

en: Bounce in down
ru_RU: Удар в вниз

en: Bounce in left
ru_RU: Удар в влево

en: Bounce in right
ru_RU: Удар в вправо

en: Bounce in up
ru_RU: Удар в вверх

en: Bounce up
ru_RU: Отскок вверх

en: Bounce zero
ru_RU: Отскок к нулю

en: Brands
ru_RU: Бренды

en: Browser scroll fix (Full page)
ru_RU: Исправить прокрутку браузера (полный экран)

en: Bullet
ru_RU: Круговой маркер

en: Bullets
ru_RU: Точки

en: Button
ru_RU: Кнопка

en: Buy Smart Slider 3 Pro!
ru_RU: Купить Smart Slider 3 Pro!

en: By playlist
ru_RU: По плейлистам

en: By search
ru_RU: По поиску

en: CSS Class
ru_RU: CSS class

en: Cache
ru_RU: Кэш

en: Cache cleared.
ru_RU: Кэш очищен

en: Cache expiration
ru_RU: Истечение срока действия кэша

en: Calendars
ru_RU: Календари

en: Cancel
ru_RU: Отмена

en: Caption
ru_RU: Подпись

en: Caption backgound
ru_RU: Фон для подписи

en: Carousel
ru_RU: Карусель

en: Carousel slider type settings
ru_RU: Настройки для слайдера тип - Карусель

en: Categories
ru_RU: Категории

en: Category
ru_RU: Категория

en: Category language
ru_RU: Язык категории

en: Center
ru_RU: По центру

en: Centered
ru_RU: По центру

en: Changelog
ru_RU: Журнал изменений

en: Choose dynamic source
ru_RU: Выберите источник динамичного содержания

en: Choose the group
ru_RU: Выберите группу

en: Choose the variable
ru_RU: Выберите переменную

en: Clean HTML
ru_RU: Очистить HTML

en: Clear
ru_RU: Очистить

en: Clear cache
ru_RU: Сбросить кэш

en: Clear generators
ru_RU: Сбросить генераторы

en: Clear slider cache
ru_RU: Очистить кэш слайдера

en: Clear sliders
ru_RU: Очистить слайды

en: Collection
ru_RU: Коллекция

en: Comments
ru_RU: Комментарии

en: Common split text properties
ru_RU: Основные свойства разделения текста

en: Component options
ru_RU: Варианты компонентов

en: Configuration
ru_RU: Конфигурация

en: Constrain ratio
ru_RU: Сохранять пропорции

en: Consumer key
ru_RU: Потребительский ключ

en: Consumer secret
ru_RU: Потребительский секрет

en: Container style
ru_RU: Стиль контейнера

en: Controls
ru_RU: Управление

en: Copy and paste this shortcode anywhere:
ru_RU: Скопируйте и вставьте этот код

en: Copy and paste this shortcode into your pages:
ru_RU: Скопируйте и вставьте этот код на страницу

en: Copy and paste this shortcode into your posts or pages:
ru_RU: Скопируйте или вставьте этот код на вашу страницу или запись:

en: Count
ru_RU: Количество

en: Cover image
ru_RU: Картинка обложки

en: Create
ru_RU: Создать

en: Create Slider
ru_RU: Создать слайдер

en: Create a module to display the slider in template module position:
ru_RU: Создать модуль для отображения слайдера в определенном месте шаблона.

en: Create dynamic slides
ru_RU: Динамический слайдер

en: Create empty slide
ru_RU: Пустой слайдер

en: Create module
ru_RU: Создать модуль

en: Create static slide
ru_RU: Статический слайдер

en: Created by featured groups
ru_RU: Созданные популярные группы

en: Created by featured users
ru_RU: Созданные и размещенные пользователями

en: Crop
ru_RU: Обрезать

en: Currency code
ru_RU: Код валюты

en: Curtain to bottom
ru_RU: Занавес вниз

en: Curtain to left
ru_RU: Занавес влево

en: Curtain to right
ru_RU: Занавес направо

en: Curtain to top
ru_RU: Занавес вверх

en: Custom
ru_RU: Пользовательский

en: Custom CSS
ru_RU: Пользовательский css

en: Custom css class
ru_RU: Пользовательский css class

en: Custom lightbox image
ru_RU: Собственное изображение для lightbox

en: Custom size
ru_RU: Пользовательский размер

en: Dark
ru_RU: Тёмный

en: Dark shadow
ru_RU: Темная тень

en: Dashboard
ru_RU: Окно управления

en: Date
ru_RU: Дата

en: Date format
ru_RU: Формат даты

en: Default
ru_RU: По умолчанию

en: Default width percentage
ru_RU: По умолчанию значение ширины

en: Delay
ru_RU: Задержка

en: Delayed (for lightbox/tabs)
ru_RU: Задержка (для лайтбокса / вкладки)

en: Delete
ru_RU: Удалить

en: Delete file after import
ru_RU: Удалить файл после импорта

en: Delete slider
ru_RU: Удалить слайдер

en: Delimiter
ru_RU: Ограничитель

en: Demo slider is not available with the following ID: %s
ru_RU: Демо-версия слайдера не доступна со следующими ID: %s

en: Description
ru_RU: Описание

en: Description font
ru_RU: Шрифт описания

en: Description is not available
ru_RU: Описание недоступно

en: Desktop
ru_RU: Компьютер

en: Desktop portrait
ru_RU: Компьютер - Книжный

en: Devices
ru_RU: Устройства

en: Direction
ru_RU: Направление

en: Disabled
ru_RU: Отключено

en: Discussions
ru_RU: Обсуждения

en: Display
ru_RU: Дисплей

en: Domino
ru_RU: Домино

en: Dot style
ru_RU: Стиль Dot

en: Down
ru_RU: Вниз

en: Down scale
ru_RU: Вниз шкала

en: Downloadable
ru_RU: Загружаемые

en: Downscale
ru_RU: Уменьшить размер

en: Downscale bottom
ru_RU: Уменьшить размер вниз

en: Downscale left
ru_RU: Уменьшить размер влево

en: Downscale right
ru_RU: Уменьшить размер вправо

en: Downscale top
ru_RU: Уменьшить размер вверх

en: Downscaled
ru_RU: Уменьшить масштаб

[ctx: Dribbble]
en: Project
ru_RU: Проект

[ctx: Dribbble]
en: Shots
ru_RU: Снимки

en: Dribbble generator
ru_RU: Dribbble генератор

en: Drop images to create slides
ru_RU: Перетащите изображения для создания слайдов

en: Duplicate
ru_RU: Дублировать

en: Duplicate slider
ru_RU: Дублировать слайдер

en: Duration
ru_RU: Направление

en: E-card
ru_RU: Электронная карта

en: Easing
ru_RU: Смягчение

en: Ecwid generator
ru_RU: Ecwid генератор

en: Enabled
ru_RU: Включено

en: Ended
ru_RU: Законченный

en: Event on key up
ru_RU: Событие во время нажатия кл. вверх

en: Event on submit
ru_RU: Событие во время отправки

en: Event status
ru_RU: Статус события

en: Event type
ru_RU: Тип события

en: Events
ru_RU: События

en: Examples
ru_RU: Примеры

en: Exclude id
ru_RU: Исключить id

en: Exclude replies
ru_RU: Исключить ответы

en: Excluded article ids
ru_RU: Исключая ids статей

en: Expired
ru_RU: Истекший

en: Explode
ru_RU: Взрываться

en: Export
ru_RU: Экспорт

en: Export as HTML
ru_RU: Экспорт в HTML

en: Export slider as HTML
ru_RU: Экспорт в HTML

en: Facebook generator
ru_RU: Facebook генератор

en: Fade
ru_RU: Затемнение

en: Fadein
ru_RU: Затемнение

en: Featured
ru_RU: Рекомендуемые

en: Featured events
ru_RU: Интересные события

en: Featured images
ru_RU: Популярные изображения

en: Feed
ru_RU: Канал

en: Field
ru_RU: Поле

en: Fill mode
ru_RU: Режим заполнения

en: Filter
ru_RU: Фильтр

en: Filter by
ru_RU: Сортировать по

en: Filter_by
ru_RU: Фильтровать по

en: Find image
ru_RU: Найти картинку

en: Find link
ru_RU: Найти ссылку

en: Finish autoplay on
ru_RU: Конец автовоспроизведения

en: First
ru_RU: Первый

en: First slide changed.
ru_RU: Начальный слайд изменён.

en: Fixed
ru_RU: Фиксированный

en: Fixed to bottom
ru_RU: Фиксированный снизу

en: Fixed to left
ru_RU: Фиксированный слева

en: Fixed to right
ru_RU: Фиксированный справа

en: Fixed to top
ru_RU: Фиксированный сверху

en: Flap
ru_RU: Откидывание

en: Flap Back
ru_RU: Откидывание назад

en: Flap In
ru_RU: Откидывание вперёд

en: Flash
ru_RU: Вспышка

en: Flickr generator
ru_RU: Flickr генератор

en: Flip down
ru_RU: Отразить снизу

en: Flip in X
ru_RU: Переверните по X

en: Flip in Y
ru_RU: Переверните по Y

en: Flip left
ru_RU: Отразить влево

en: Flip right
ru_RU: Отразить  вправо

en: Flip up
ru_RU: Отразить сверху

en: Flow
ru_RU: Поток

en: Flow - reversed
ru_RU: Поток - обратный

en: Flowing cols
ru_RU: Протоки столбцов

en: Flowing rows
ru_RU: Протоки строк

en: Flowing tiles
ru_RU: Потоки плиток

en: Flowing tiles vertical
ru_RU: Протоки плитки по вертикали

en: Focus
ru_RU: Фокус

en: Focus X
ru_RU: Точка фокуса по оси X

en: Focus Y
ru_RU: Точка фокуса по оси Y

en: Focus point
ru_RU: Точка фокусировки

en: Font
ru_RU: Шрифт

en: Font size
ru_RU: Размер шрифта

en: Font size modifier
ru_RU: Модификатор размера шрифта

en: For sell
ru_RU: Для продажи

en: Force full width
ru_RU: Установить растягивание по ширине

en: Forgot your license key?
ru_RU: Забыли ваш лицензионный ключ?

en: Format
ru_RU: Формат

en: Format MP4
ru_RU: Формат MP4

en: Format OGG
ru_RU: Формат OGG

en: Format WebM
ru_RU: Формат WebM

en: Forward
ru_RU: Вперед

en: From
ru_RU: Из

en: From featured events
ru_RU: Из показанных событий

en: From featured groups
ru_RU: Из показанных групп

en: Frontpage
ru_RU: Главная страница

en: Full page
ru_RU: Во всю страницу

en: Full screen
ru_RU: Полноэкранный

en: Full width
ru_RU: В полную ширину

en: Galleries
ru_RU: Галереи

en: Gallery
ru_RU: Галерея

en: General
ru_RU: Основное

en: General settings
ru_RU: Основные настройки

en: Generator
ru_RU: Генератор

en: Generator created.
ru_RU: Генератор создан.

en: Generator settings
ru_RU: Настройки генератора

en: Generator updated and cache cleared.
ru_RU: Генератор обновлен. Кэш очищен.

en: Gmail address or user ID
ru_RU: адрес Gmail или ID пользователя

en: Go Pro!
ru_RU: Обновится до Про!

en: Green
ru_RU: Зеленый

en: Grey
ru_RU: Серый

en: Group
ru_RU: Группа

en: Group result
ru_RU: Результат группы

en: Group type
ru_RU: Тип группы

en: Groups
ru_RU: Группы

en: Grow
ru_RU: Рост

en: Grow rotate
ru_RU: Рост с вращением

en: Hardware acceleration on sliders
ru_RU: Аппаратное ускорение для слайдеров

en: Heading
ru_RU: Заголовок

en: Heading layer
ru_RU: Слой заголовка

en: Height
ru_RU: Высота

en: Height (horizontal) or Width (vertical)
ru_RU: Высота (по горизонтали) или ширина (по вертикали)

en: Help
ru_RU: Помощь

en: Hidden on list of events
ru_RU: Скрытый в списке событий

en: Hide
ru_RU: Скрыть

en: Hide on slides
ru_RU: Скрыть на слайдах

en: Hide page overflow
ru_RU: Скрыть перекрытие страницы

en: Horizontal
ru_RU: Горизонтально

en: Horizontal Cover Flow
ru_RU: Горизонтальный Cover Flow

en: Horizontal accordion
ru_RU: Горизонтальный "аккордеон"

en: Horizontal grow
ru_RU: Горизонтальный рост

en: Horizontal showcase
ru_RU: Горизонтальная витрина

en: Horizontal spin to bottom
ru_RU: Horizontal spin вниз

en: Horizontal spin to top
ru_RU: Horizontal spin вверх

en: Hover
ru_RU: При наведении

en: Hover color
ru_RU: Цвет при наведении

en: IDs (one per line)
ru_RU: IDs (По одному в каждой строке)

en: Icon
ru_RU: Иконка

en: Ids (one per line)
ru_RU: Ids (по одному в каждой строке)

en: If type is video
ru_RU: если тип установлен как видео

en: Image
ru_RU: Изображение

en: Image URL
ru_RU: URL изображения

en: Image is not available
ru_RU: Изображение недоступно

en: Image mode
ru_RU: Режим изображения

en: Image not available
ru_RU: Изображение недоступно

en: Image size
ru_RU: Размер картинки

en: Images
ru_RU: Изображения

en: Images in folder
ru_RU: Изображение в папке

en: Import
ru_RU: Импорт

en: Import Sample Sliders
ru_RU: Импортировать примеры слайдов

en: Import error!
ru_RU: Ошибка импорта

en: Import file
ru_RU: Импорт файла

en: Import slider from server
ru_RU: Импорт слайдов с сервера

en: Import url is not valid: %s
ru_RU: Импотированная ссылка не корректна: %s

en: In animation
ru_RU: В движении

en: In stock
ru_RU: В наличии

en: Include avatar and cover images
ru_RU: Включите аватар и изображения обложек

en: Include retweets
ru_RU: Включить retweets

en: Include subcategories
ru_RU: Включая подкатегории

en: Included article ids
ru_RU: Включая ids статей

en: Index
ru_RU: Индекс

en: Indicator
ru_RU: Индикатор

en: Inner
ru_RU: Внутренний

en: Inner align
ru_RU: Внутренние выравнивание

en: Inner color
ru_RU: Внутренний цвет

en: Inner width
ru_RU: Внутренняя ширина

en: Input
ru_RU: Вход

en: Input button
ru_RU: Кнопка входа

en: Input container
ru_RU: Входной контейнер

en: Input encoding
ru_RU: Ввод кодировки

en: Insert
ru_RU: Вставить

en: Insert it into an existing post with the icon:
ru_RU: Вставте слайдер через визуальный редактор:

en: Insert the slider into pages with the icon:
ru_RU: Вставьте ползунок на страницы с иконкой:

en: Insert variable
ru_RU: Вставить значение

en: Instagram generator
ru_RU: Instagram генератор

en: Instructions
ru_RU: Инструкции

en: Interval
ru_RU: Интервал

en: Invitation only event
ru_RU: Только по приглашению

en: It seems like the <a href='http://php.net/manual/en/ini.core.php#ini.memory-limit'>memory_limit</a> on the server is too low for the fade on load feature. Please set it minimum 60M and reload the page!
ru_RU: Значение переменной <a href='http://php.net/manual/en/ini.core.php#ini.memory-limit'>memory_limit</a> вашего сервера слишком маленькое для загрузки этой функции. Пожалуйста установите его равным или больше 60M.

en: Item
ru_RU: Элемент

en: Item ID
ru_RU: ID товара

en: Item defaults
ru_RU: Подпись по умолчанию

en: Item style
ru_RU: Стиль элемента

en: Items
ru_RU: Элементы

en: JEvents Standard Image and File Uploads plugin
ru_RU: JEvents Standard Image и плагин загрузки

en: JavaScript callbacks
ru_RU: обратные вызовы JavaScript

en: Join the Nextend community!
ru_RU: Мы ждём вас в нашем сообществе!

en: Joomla access level
ru_RU: Уровень доступа Joomla

en: Joomla settings
ru_RU: Настройки Joomla

en: Ken Burns effect
ru_RU: Эффект Кена Барна

en: Ken Burns effect sets
ru_RU: Ken Burns наборы эффектов

en: Keyboard
ru_RU: Клавиатура

en: Keyword
ru_RU: Ключевые слова

en: LOOP
ru_RU: Цикл

en: Label
ru_RU: Метки

en: Landscape
ru_RU: Альбомный

en: Language
ru_RU: Язык

en: Language filter
ru_RU: Языковой фильтр

en: Large Dark
ru_RU: Большой тёмный

en: Large Light
ru_RU: Большой светлый

en: Layer
ru_RU: Слой

en: Layer animations
ru_RU: Анимация слоя

en: Layer image embed into HTML
ru_RU: Слой изображения вставлять в HTML

en: Layer image optimization
ru_RU: Уровень оптимизации изображения

en: Layout sets
ru_RU: Наборы макета

en: Left
ru_RU: Слева

en: Left fade
ru_RU: Затемнение слева

en: Length
ru_RU: Длинна

en: Level
ru_RU: Уровень

en: License
ru_RU: Лицензия

en: License key
ru_RU: Лицензионный ключ

en: License key cannot be empty!
ru_RU: Ключ лицензии не может быть пустым.

en: License key is active!
ru_RU: Лицензионный ключ активен!

en: License key required for premium features!
ru_RU: Требуется лицензионный ключ для включения premium функций.

en: Light
ru_RU: Светлый

en: Light shadow
ru_RU: Светлая тень

en: Lightbox from backgrounds
ru_RU: Всплывающее окно из фона

en: Limit
ru_RU: Лимит

en: Limited access
ru_RU: Ограниченный доступ

en: Line thickness
ru_RU: Толщина линии

en: Link
ru_RU: Ссылка

en: List
ru_RU: Список

en: List style
ru_RU: Стиль списка

en: List type
ru_RU: Тип списка

en: Live Preview
ru_RU: Предпросмотр

en: Load layout
ru_RU: Загрузить вывод

en: Load module position
ru_RU: Позиция модуля

en: Load neighbor
ru_RU: Загрузка соседнего

en: Load only layers
ru_RU: Загружать только слои

en: Load whole slide
ru_RU: Загрузить весь слайд

en: Loading animation
ru_RU: Загрузка анимации

en: Location
ru_RU: Место нахождения

en: Location state
ru_RU: Штат местонахождения

en: Location town
ru_RU: Город местанахождения

en: Locations
ru_RU: Место проживания

en: Loop
ru_RU: Цикл

en: Loop animation
ru_RU: Зациклить движение

en: Loop single slide
ru_RU: Зациклить один слайд

en: Lower
ru_RU: Снижение

en: MORE
ru_RU: БОЛЬШЕ

en: Maintain slide session
ru_RU: Сохранить сессию слайда

en: Manufacturer language
ru_RU: Производитель язык

en: Manufacturers
ru_RU: Производители

en: Margin
ru_RU: Внешний отступ

en: Max
ru_RU: Максимум

en: Maximum file size
ru_RU: Максимальный размер файла

en: Maximum pane width
ru_RU: Максимальная ширина панели

en: Maximum screen width
ru_RU: Максимальной ширине экрана

en: Maximum slide count
ru_RU: Максимальное число слайдов

en: Media ended
ru_RU: Медиа закончился

en: Media started
ru_RU: Медиа начался

en: Medium Dark
ru_RU: Средний тёмный

en: Medium Light
ru_RU: Средний светлый

en: Method
ru_RU: Метод

en: Min
ru_RU: Минимум

en: Min. font size
ru_RU: Минимальный размер шрифта

en: Min. star rating
ru_RU: Минимум Звездный рейтинг

en: Min. thumbs up number
ru_RU: Минимальное количество лайков

en: Minimum thumbnail count
ru_RU: Минимальное количество миниатюр

en: Mirror
ru_RU: Зеркало

en: Mobile
ru_RU: Мобильный

en: Mobile landscape
ru_RU: Мобильный - Альбомный

en: Mobile portrait
ru_RU: Мобильный - Книжный

en: Mobile scale
ru_RU: Мобильный

en: Mobile text
ru_RU: Мобильный текст

en: Mode
ru_RU: Режим

en: Module
ru_RU: Модуль

en: Mouse
ru_RU: Мышь

en: Mouse drag
ru_RU: Переместить мышь

en: Mouse enter
ru_RU: При наведение мыши

en: Mouse leave
ru_RU: При отводе мыши

en: Mouse origin
ru_RU: Мышь происхождение

en: Mouse scroll
ru_RU: Прокрутка мыши

en: Multiple animations
ru_RU: Множественная анимация

en: Multiple images/events
ru_RU: Множественные изображения/события

en: Muted
ru_RU: Приглушенный

en: My album
ru_RU: Мой альбом

en: My animations
ru_RU: Мои анимации

en: My feed
ru_RU: Мой канал

en: My fonts
ru_RU: Мои шрифты

en: My layouts
ru_RU: Мои макеты

en: My photogallery
ru_RU: Моя фотогалерея

en: My photostream
ru_RU: Мой фотопоток

en: My split text animations
ru_RU: Мой разделитель анимационного текста

en: My styles
ru_RU: Мои стили

en: NEXT
ru_RU: Вперед

en: Name
ru_RU: Название

en: New slide
ru_RU: Новый слайд

en: New slider
ru_RU: Новый слайдер

en: Next
ru_RU: Дальше

en: Next image
ru_RU: Следующее изображение

en: Next label
ru_RU: Следующая метка

en: Next position
ru_RU: Следующая позиция

en: Nextend settings
ru_RU: Настройки Nextend

en: No
ru_RU: Нет

en: No search term specified. Showing recent items.
ru_RU: Не указано ни одного выражения для поиска. Будут отображены последние записи.

en: No wrap
ru_RU: Не обернут

en: None
ru_RU: Нет

en: Normal
ru_RU: Нормальная

en: Not installed
ru_RU: Не установлено

en: Offset
ru_RU: Смещение

en: On discount
ru_RU: На скидку

en: On sale
ru_RU: В продаже

en: One time events
ru_RU: Разовые события

en: Only main discussions
ru_RU: Только основные дискуссии

en: Only special price
ru_RU: Только специальная цена

en: Opacity
ru_RU: Прозрачность

en: Open preview in new window
ru_RU: Открыть предварительный просмотр в новом окне

en: Optimize
ru_RU: Оптимизировать

en: Options
ru_RU: Настройки

en: Order
ru_RU: Порядок

en: Order 1
ru_RU: Порядок 1

en: Order 2
ru_RU: Порядок 2

en: Order by
ru_RU: Сортировать по

en: Order_1
ru_RU: Ордер_1

en: Order_2
ru_RU: Ордер_2

en: Order_by
ru_RU: Сортировать по

en: Organizer
ru_RU: Организатор

en: Orientation
ru_RU: Ориентация

en: Other
ru_RU: Другое

en: Out animation
ru_RU: Окончание анимации

en: Outer
ru_RU: Наружная

en: Outer color
ru_RU: Наружный цвет

en: Outer width
ru_RU: Наружная Ширина

en: Output encoding
ru_RU: Выходная кодировка

en: Overlay
ru_RU: Наложение

en: PREV
ru_RU: Назад

en: Padding
ru_RU: Внутренний отступ

en: Page
ru_RU: Страница

en: Page or Post editor
ru_RU: В визуальном редакторе

en: Page turn to left
ru_RU: Листать влево

en: Page turn to right
ru_RU: Листать вправо

en: Parallax
ru_RU: Параллакс

en: Parallax depth
ru_RU: Параллакс глубины

en: Parallax to bottom
ru_RU: Параллакс вниз

en: Parallax to left
ru_RU: Параллакс налево

en: Parallax to right
ru_RU: Параллакс направо

en: Parallax to top
ru_RU: Параллакс вверх

en: Parameter
ru_RU: Параметр

en: Parameters
ru_RU: Параметры

en: Parent category
ru_RU: Родительская категория

en: Parent product ID
ru_RU: Родительский продукт ID

en: Paste the PHP code into source code:
ru_RU: Вставить код PHP в исходный код:

en: Paste the PHP code into your template file:
ru_RU: Вставьте PHP code в файл шаблона:

en: Paste the code into article:
ru_RU: Вставить код в статью:

en: Pause
ru_RU: Пауза

en: Pause image
ru_RU: Пауза изображения

en: Pendulum
ru_RU: Маятник

en: Pendulum 3D
ru_RU: Маятник 3D

en: Perspective
ru_RU: Перспектива

en: Photo
ru_RU: Фото

en: Photo rounded
ru_RU: Закругленные фото

en: Photos by album
ru_RU: Фото автора альбома

en: Photos by user
ru_RU: Фотографии пользователя

en: Picasa generator
ru_RU: Picasa генератор

en: Placeholder text
ru_RU: Шаблонный текст

en: Placement
ru_RU: Размещение

en: Play
ru_RU: Воспроизведение

en: Play button
ru_RU: Кнопка воспроизведения

en: Play image
ru_RU: Воспроизведение изображений

en: Play on first load
ru_RU: Воспроизведение при первой загрузке

en: Play once
ru_RU: Воспроизведение сразу

en: Play when visible
ru_RU: Воспроизвести, когда видно

en: Playlist
ru_RU: Плейлист

en: Please chooose a gallery!
ru_RU: Пожалуйста, выберите галерею!

en: Please choose an album!
ru_RU: Пожалуйста, выберите альбом!

en: Portrait
ru_RU: Книжный

en: Portrait or Landscape algorithm
ru_RU: Книжный или Альбомный алгоритм

en: Position
ru_RU: Позиция

en: Post types
ru_RU: Типы сообщения

en: Posts
ru_RU: Посты

en: Posts by IDs
ru_RU: Сообщения от IDs

en: Posts by filter
ru_RU: Сообщения от фильтра

en: Posts by page
ru_RU: Посты на странице

en: Pre loaded slider ID
ru_RU: Предварительно загруженный слайдер ID

en: Preload
ru_RU: Предзагрузка

en: Preset
ru_RU: Шаблон

en: Preview
ru_RU: Демо

en: Previous
ru_RU: Предыдущий

en: Previous image
ru_RU: Предыдущее изображение

en: Previous label
ru_RU: Предыдущая метка

en: Previous position
ru_RU: Предыдущая позиция

en: Privacy
ru_RU: Конфиденциальность

en: Private
ru_RU: Личный

en: Pro sources
ru_RU: Про пакет

en: Product
ru_RU: Продукт

en: Product language
ru_RU: Язык продукта

en: Product types
ru_RU: Типы продукции

en: Products
ru_RU: Продукты

en: Products by IDs
ru_RU: Продукция по IDs

en: Products by filter
ru_RU: Продукция по фильтру

en: Products by id
ru_RU: Сортировать по ID

en: Profiles
ru_RU: Профили

en: Project
ru_RU: Projekt

en: Properties
ru_RU: Свойства

en: Publish
ru_RU: Опубликовать

en: Publish as HTML
ru_RU: Опубликовать как HTML

en: Publish down
ru_RU: Опубликовать вниз

en: Publish up
ru_RU: Опубликовать вверх

en: Published
ru_RU: Опубликованный

en: Published between
ru_RU: Опубликовано между

en: Pulse
ru_RU: Импульс

en: Pulse back
ru_RU: Импульс назад

en: Purple
ru_RU: Фиолетовый

en: Puzzle
ru_RU: Мозайка

en: Quality
ru_RU: Качество

en: Quick Edit - Slides
ru_RU: Быстрое редактирование слайдов

en: Radius
ru_RU: Радиус

en: Random products
ru_RU: Случайные продукты

en: Randomize
ru_RU: Перемешайте

en: Randomize after cache expiration
ru_RU: Рандомизировать после того как кэш устареет.

en: Randomize first
ru_RU: Перемешайте первый

en: Rebuild
ru_RU: Перестраиваться

en: Record
ru_RU: Запись

en: Record viewer
ru_RU: Запись зрителя

en: Rectangle Blue
ru_RU: Прямоугольный синий

en: Rectangle Green
ru_RU: Прямоугольный зелёный

en: Rectangle Grey
ru_RU: Прямоугольный серый

en: Rectangle Purple
ru_RU: Прямоугольный фиолетовый

en: Recurring event
ru_RU: Повторяющееся событие

en: Remove HTML
ru_RU: Удалить HTML

en: Repeating events
ru_RU: Повторяя события

en: Request token
ru_RU: Запрос маркера

en: Reset
ru_RU: Сброс

en: Reset position
ru_RU: Сброс позиции

en: Resolved
ru_RU: Решен

en: Respect words
ru_RU: Учитывать слова.

en: Responsive
ru_RU: Отзывчивый

en: Responsive - Auto width
ru_RU: Отзывчивый - Авто ширина

en: Responsive - Full page
ru_RU: Отзывчивый - Полная страница

en: Responsive - Full width
ru_RU: Отзывчивый - Полная ширина

en: Responsive mode
ru_RU: Адаптивный режим

en: Restore slider by upload - delete the slider with the same ID
ru_RU: Восстановление с помощью ползунка загрузки - удалить слайд с тем же ID

en: Restore slider from server - delete the slider with the same ID
ru_RU: Восстановить слайдер с сервера - слайдер с таким же ID будет удалён

en: Result
ru_RU: Результат

en: Resume autoplay on
ru_RU: Возобновить автовоспроизведение

en: Reversed slices to left
ru_RU: Реверсированные ломтики влево

en: Reversed slices to right
ru_RU: Реверсированные ломтики вправо

en: Right
ru_RU: Справа

en: Right fade
ru_RU: Затемнение справа

en: Roll
ru_RU: Разворот

en: Roll in
ru_RU: Появление с разворотом

en: Rotate
ru_RU: Разворот

en: Rotate X
ru_RU: Разворот по оси X

en: Rotate Y
ru_RU: Разворот по оси Y

en: Rotate Z
ru_RU: Разворот по оси Z

en: Rotate down
ru_RU: Разворот вниз

en: Rotate to bottom
ru_RU: Разворот вниз

en: Rotate to left
ru_RU: Разворот налево

en: Rotate to right
ru_RU: Разворот направо

en: Rotate to top
ru_RU: Разворот вверх

en: Rotate top left
ru_RU: Развернуть вверх и влево

en: Rotate top right
ru_RU: Развернуть вверх и вправо

en: Rounded Black
ru_RU: Закруглённый чёрный

en: Rounded Blue
ru_RU: Скруглённыйголубой

en: Rounded Green
ru_RU: Скруглённый зеленый

en: Rounded Grey
ru_RU: Закруглённый серый

en: Rounded Purple
ru_RU: Скруглённый фиолетовый

en: Rounded Rectangle Blue
ru_RU: Закруглённый прямоугольный синий

en: Rounded Rectangle Green
ru_RU: Закруглённый прямоугольный зелёный

en: Rounded Rectangle Purple
ru_RU: Закруглённый прямоугольный фиолетовый

en: Rounded White
ru_RU: Закруглённый белый

en: Rubber band
ru_RU: Резиновый

en: Save
ru_RU: Сохранить

en: Save as new animation
ru_RU: Сохранить как новую анимацию

en: Save as new layout
ru_RU: Сохранить как новый шаблон вывода

en: Scale
ru_RU: Масшабирование

en: Scale down
ru_RU: Уменьшить масштаб

en: Scale to bottom
ru_RU: Шкала вниз

en: Scale to left
ru_RU: Шкала слева

en: Scale to right
ru_RU: Шкала справа

en: Scale to top
ru_RU: Шкала вверх

en: Scale up
ru_RU: Увеличить масштаб

en: Scroll
ru_RU: Прокрутка

en: Scroll move
ru_RU: Шаг прокрутки

en: Search
ru_RU: Поиск

en: Search by tag
ru_RU: Поиск по тегу

en: Search in title, description or tags
ru_RU: Искать в названии, описании и тегах

en: Search term
ru_RU: Искать термин

en: Secret
ru_RU: Секрет

en: Select
ru_RU: Выбрать

en: Select all
ru_RU: Выбрать всё

en: Select none
ru_RU: Снять выделение

en: Select published
ru_RU: Выбрать опубликованные

en: Select unpublished
ru_RU: Выбрать снятые с публикации

en: Send slide as file
ru_RU: Отправить слайд в виде файла

en: Separator
ru_RU: Сепаратор

en: Settings
ru_RU: Настройки

en: Shadow
ru_RU: Тень

en: Shadow image
ru_RU: Изображение тени

en: Shadows
ru_RU: Тени

en: Shake
ru_RU: Встряска

en: Shake left
ru_RU: Встряхивание влево

en: Shake right
ru_RU: Встряхивание вправо

en: Shape
ru_RU: Формы

en: Shifted
ru_RU: Смещенный

en: Show
ru_RU: Показать

en: Show arrow
ru_RU: Показать стрелку

en: Show discover modal
ru_RU: Отображать discover modal

en: Show editor icon
ru_RU: Отображать иконку редактора

en: Show help beacon
ru_RU: Показать помощь маяк

en: Show hidden
ru_RU: Показать скрытые

en: Show image
ru_RU: Показать изображение

en: Show in WordPress admin bar
ru_RU: Отображать в панели администратора WordPress

en: Show label
ru_RU: Отображать метку

en: Show on
ru_RU: Показать

en: Show on devices
ru_RU: Показывать на устройствах

en: Showcase
ru_RU: Витрина

en: Showcase slider type
ru_RU: Тип слайдера - Витрина

en: Showing items match for "%s"
ru_RU: Отображаются записи схожие с критерием "%s"

en: Shows
ru_RU: Показать

en: Shows on
ru_RU: Показывать

en: Shrink
ru_RU: Сжимание

en: Side
ru_RU: Сторона

en: Simple
ru_RU: Простой

en: Simple slider type settings
ru_RU: Настройки для слайдера тип - Простой

en: Single animation
ru_RU: Простая анимация

en: Single switch
ru_RU: Прокрутка с шагом в один слайд

en: Size
ru_RU: Размер

en: Skew
ru_RU: Наклон

en: Skin
ru_RU: Скин

en: Slices to left
ru_RU: Ломтики влево

en: Slices to right
ru_RU: Ломтики вправо

en: Slide
ru_RU: Слайд

en: Slide CSS
ru_RU: слайд CSS

en: Slide action to submit
ru_RU: Действия слайда для отправки

en: Slide created. | Slides created.
ru_RU[0]: Слайд создан.
ru_RU[1]: Слайда создано.
ru_RU[2]: Слайдов создано.
ru_RU[3]: Слайды созданы.

en: Slide deleted.
ru_RU: Слайд удален.

en: Slide distance
ru_RU: Зазор между слайдами

en: Slide duplicated.
ru_RU: Слайд продублирован.

en: Slide duration
ru_RU: Продолжительность слайдов

[ctx: Slide item]
en: Area
ru_RU: Площадка

[ctx: Slide item]
en: Button
ru_RU: Кнопка

[ctx: Slide item]
en: Caption
ru_RU: Подпись

[ctx: Slide item]
en: Heading
ru_RU: Заголовок

[ctx: Slide item]
en: Icon
ru_RU: Иконка

[ctx: Slide item]
en: Image
ru_RU: Изображение

[ctx: Slide item]
en: Input
ru_RU: Вход

[ctx: Slide item]
en: List
ru_RU: Список

[ctx: Slide item]
en: Text
ru_RU: Текст

[ctx: Slide item]
en: Transition
ru_RU: Переход

[ctx: Slide item]
en: Video
ru_RU: Видео

[ctx: Slide item]
en: iframe
ru_RU: Фрейм

en: Slide order saved.
ru_RU: Порядок слайдов сохранён.

en: Slide published.
ru_RU: Слайд опубликован.

en: Slide saved.
ru_RU: Слайд сохранён.

en: Slide size
ru_RU: Размер слайдов

en: Slide to bottom
ru_RU: Слайд вниз

en: Slide to left
ru_RU: Слайд налево

en: Slide to right
ru_RU: Слайд направо

en: Slide to top
ru_RU: Слайд вверх

en: Slide unpublished.
ru_RU: Слайд снят с публикации.

en: Slide width
ru_RU: Ширина слайда

en: Slider
ru_RU: Слайдер

en: Slider Type
ru_RU: Тип слайда

en: Slider Type placeholder
ru_RU: Тип слайда заполнитель

en: Slider created.
ru_RU: Слайдер создан.

en: Slider deleted.
ru_RU: Слайдер удален.

en: Slider duplicated.
ru_RU: Слайдер скопирован.

en: Slider height
ru_RU: Высота слайдера

en: Slider height is not valid number!
ru_RU: В качестве высоты слайдера указано не корректное значение!

en: Slider imported.
ru_RU: Слайдер импортирован.

en: Slider name
ru_RU: Название слайдера

[ctx: Slider responsive mode]
en: Auto
ru_RU: Авто

[ctx: Slider responsive mode]
en: Fullpage
ru_RU: На всю страницу

[ctx: Slider responsive mode]
en: Fullwidth
ru_RU: Полная ширина

en: Slider saved.
ru_RU: Слайдер сохранен.

en: Slider size
ru_RU: Размер слайдера

en: Slider size - Mobile
ru_RU: Размер слайда - Мобильный

en: Slider size - Tablet
ru_RU: Размер слайда - Планшет

[ctx: Slider type]
en: Accordion
ru_RU: Аккордион

[ctx: Slider type]
en: Block
ru_RU: Блок

[ctx: Slider type]
en: Carousel
ru_RU: Карусель

[ctx: Slider type]
en: Showcase
ru_RU: Витрина

[ctx: Slider type]
en: Simple
ru_RU: Простой

en: Slider width is not valid number!
ru_RU: В качестве ширины слайдера указано не корректное значение!

en: Slides
ru_RU: Слайды

en: Small Dark
ru_RU: Маленький тёмный

en: Small Light
ru_RU: Маленький светлый

en: Smart Slider 3 updated to the latest version!
ru_RU: Smart Slider 3 был обновлен до последней версии!

en: Smart Slider export files are listed from the directory only with <i>ss3</i> extension: %s
ru_RU: Файлы экспорта Smart Slider из репозитория отображаются толь к случае наличия расширения <i>ss3</i>: %s

en: Sort
ru_RU: Сортировать

en: Source
ru_RU: Источник

en: Source album
ru_RU: Источник альбома

en: Source category
ru_RU: Категория источника

en: Source file URL
ru_RU: Исходный файл URL

en: Source folder
ru_RU: Исходная папка

en: Source gallery
ru_RU: Источник галереи

en: Source text
ru_RU: Исходный текст

en: Source_category
ru_RU: Источник Категории

en: Special
ru_RU: Специальный

en: Specified end time
ru_RU: Указанное время окончания

en: Speed
ru_RU: Скорость

en: Spinning cuboid to bottom
ru_RU: Spinning cuboid вниз

en: Spinning cuboid to left
ru_RU: Spinning cuboid влево

en: Spinning cuboid to right
ru_RU: Spinning cuboid вправо

en: Spinning cuboid to top
ru_RU: Spinning cuboid вверх

en: Split by chars
ru_RU: Разделение с помощью символов

en: Split text - in
ru_RU: Разделить текста - во

en: Split text - out
ru_RU: Разделить текста - из

en: Split text animation
ru_RU: Разделитель анимации текста

en: Split text sets
ru_RU: Разделение групп текста

en: Split text settings
ru_RU: Объединить настройки текста

en: Stack
ru_RU: Стек

en: Stage
ru_RU: Стадия

en: Stagger
ru_RU: Шатание

en: Stand up
ru_RU: Подъем

en: Start
ru_RU: Начать

en: Start index
ru_RU: Стартовый индекс

en: Start time
ru_RU: Старт таймера

en: Started
ru_RU: Начатый

en: Static
ru_RU: Статично

en: Static save
ru_RU: Слайд сохранён

en: Static slide
ru_RU: Статический слайд

en: Stop autoplay on
ru_RU: Остановить автовоспроизведение

en: Store ID
ru_RU: ID магазина

en: Strength
ru_RU: Прочный

en: Strict
ru_RU: Точный

en: Style
ru_RU: Стиль

en: Submenu limit
ru_RU: Лимит подменю

en: Suppliers
ru_RU: Поставщики

en: Swing
ru_RU: Качание

en: Swing left
ru_RU: Качание влево

en: Swing right
ru_RU: Качание вправо

en: Switching to bottom
ru_RU: Переключение вниз

en: Switching to left
ru_RU: Переключение влево

en: Switching to right
ru_RU: Переключение вправо

en: Switching to top
ru_RU: Переключение вверх

en: Tab background
ru_RU: Фон вкладки

en: Tablet
ru_RU: Планшет

en: Tablet landscape
ru_RU: Планшет - Альбомный

en: Tablet portrait
ru_RU: Планшет - Книжный

en: Tablet scale
ru_RU: Планшет

en: Tablet text
ru_RU: Планшет текст

en: Tag
ru_RU: Тег

en: Tags
ru_RU: Теги

en: Target
ru_RU: Цель

en: Taxonomy - term
ru_RU: Таксономия

en: Text
ru_RU: Текст

en: Text from file
ru_RU: Текст из файла

en: Text from input
ru_RU: Текст из окна ввода

en: The <a href="http://php.net/manual/en/filesystem.configuration.php#ini.allow-url-fopen" target="_blank">allow_url_fopen</a> is not turned on in your server, which is necessary to read rss feeds. You should contact your server host, and ask them to enable it!
ru_RU: Функция PHP<a href="http://php.net/manual/en/filesystem.configuration.php#ini.allow-url-fopen" target="_blank">allow_url_fopen</a> не активирована на вашем сервере, она является необходимой для чтения RSS. Обратитесь к администратору вашего хост провайдера для её включения.

en: The data in the given url is not valid XML.
ru_RU: Данные из предоставленной ссылки не соответствуют формату XML.

en: The imported file is not readable!
ru_RU: Импортированный файл не может быть прочитан!

en: The key and secret is not valid!
ru_RU: Ключ и пароль не действительны!

en: The store ID is not valid!
ru_RU: ID в магазине не действует!

en: The token expired. Please request new token!
ru_RU: Срок действия маркера истек. Пожалуйста, запросите  новый маркер!

en: Theme
ru_RU: Тема

en: There are no photos in this album!
ru_RU: В этом альбоме нет фотографий!

en: There are no photos in this gallery!
ru_RU: В этом галереи нет фотографий!

en: There are no photos with this privacy filter!
ru_RU: Там нет фотографий с этим фильтром privacy!

en: Thumbnail
ru_RU: Миниатюра

en: Thumbnail - horizontal
ru_RU: Горизонтальные миниатюры

en: Thumbnail - vertical
ru_RU: Вертикальные миниатюры

en: Thumbnail size
ru_RU: Размер миниатюры

en: Thumbnails
ru_RU: Миниатюры

en: Tidy settings
ru_RU: Порядок настройки

en: Tilt
ru_RU: Наклон

en: Time format
ru_RU: Формат времени

en: Title
ru_RU: Название

en: Title font
ru_RU: Название шрифта

en: To
ru_RU: к

en: To bottom
ru_RU: К низу

en: To bottom left
ru_RU: В нижнем левом

en: To bottom right
ru_RU: В правом нижнем

en: To full screen
ru_RU: На весь экран

en: To full screen image
ru_RU: Изображения для полного экрана

en: To left
ru_RU: Налево

en: To normal
ru_RU: Для нормальной

en: To normal image
ru_RU: Для нормального изображения

en: To right
ru_RU: Направо

en: To top
ru_RU: К верху

en: To top right
ru_RU: Сверху справа

en: Token
ru_RU: Ключ

en: Top
ru_RU: Сверху

en: Top fade
ru_RU: Затемнение сверху

en: Touch
ru_RU: Сенсорный

en: Track
ru_RU: Трек

en: Transform origin
ru_RU: Изменить источник

en: Translate url
ru_RU: Транслитерировать ссылку

en: Turning cuboid to bottom
ru_RU: Turning cuboid вниз

en: Turning cuboid to left
ru_RU: Turning cuboid влево

en: Turning cuboid to right
ru_RU: Включение cuboid направо

en: Turning cuboid to top
ru_RU: Turning cuboid вверх

en: Twirl
ru_RU: Крутить

en: Twitter generator
ru_RU: Twitter генератор

en: Type
ru_RU: Тип

en: Unit
ru_RU: Единица

en: Unpublish
ru_RU: Снять с публикации

en: Up
ru_RU: Вверх

en: Up scale
ru_RU: Вверх шкала

en: Update
ru_RU: Обновление

en: Upscale
ru_RU: Высококлассный

en: Upscale bottom
ru_RU: Upscale вниз

en: Upscale left
ru_RU: Upscale левый

en: Upscale right
ru_RU: Upscale левый

en: Upscale top
ru_RU: Upscale вверх

en: Upscaled
ru_RU: Увеличить масштаб

en: Use linked visuals
ru_RU: Используйте связанные визуальные эффекты

en: User IDs
ru_RU: Пользователь IDs

en: User id
ru_RU: Пользовательский id

en: User interaction
ru_RU: Взаимодействие с пользователем

en: User name
ru_RU: Имя пользователя

en: User name or ID
ru_RU: Имя пользователя или ID

en: User or page
ru_RU: Пользователь или страница

en: Username
ru_RU: Имя пользователя

en: Users byline
ru_RU: Пользователи авторство

en: Variations
ru_RU: Вариации

en: Venue
ru_RU: Место

en: Version %s available!
ru_RU: Версия %s доступна!

en: Vertical
ru_RU: Вертикально

en: Vertical Cover Flow
ru_RU: Вертикальный Cover Flow

en: Vertical accordion
ru_RU: Вертикальный "аккордеон"

en: Vertical grow
ru_RU: Вертикальный рост

en: Vertical offset selectors
ru_RU: Вертикальное смещение селекторов

en: Vertical pendulum 3D
ru_RU: Вертикальный маятник 3D

en: Vertical showcase
ru_RU: Вертикальная витрина

en: Vertical spin to left
ru_RU: Vertical spin влево

en: Vertical spin to right
ru_RU: Vertical spin вправо

en: Video quality
ru_RU: Качество видео

en: Video type
ru_RU: Тип видео

en: Video url
ru_RU: Ссылка на видео

en: Videos
ru_RU: Видео

en: View
ru_RU: Просмотр

en: View %s
ru_RU: Просмотр %s

en: View image
ru_RU: Просмотр изображения

en: View records
ru_RU: Просмотр записей

en: View tweet
ru_RU: Просмотр tweet

en: Vimeo url
ru_RU: Видео url

en: Virtual
ru_RU: Виртуальный

en: Visible slides
ru_RU: Видимые слайды

en: Visit site
ru_RU: Посетить сайт

en: Volume
ru_RU: звук

en: Warehouses
ru_RU: Склады

en: Warp
ru_RU: Деформироваться

en: Weaker CSS selectors
ru_RU: Слабые селекторы CSS

en: White
ru_RU: Белый

en: Width
ru_RU: Ширина

en: Width (horizontal) or Height (vertical)
ru_RU: Ширина (по горизонтали) или высота (по вертикали)

en: Wooble
ru_RU: Виляние

en: X-large Dark
ru_RU: Очень большой тёмный

en: X-large Light
ru_RU: Очень большой светлый

en: X-small Dark
ru_RU: Очень маленький тёмный

en: X-small Light
ru_RU: Очень маленький светлый

en: You can add the slider any website:
ru_RU: Вы можете добавить слайдер любого сайта:

en: You can upload the files which exported by Smart Slider 3.
ru_RU: Вы можете загрузить файлы экспорта созданные с помощью Smart Slider 3.

en: You can upload the slider any website:
ru_RU: Вы можете загрузить слайдер любого сайта:

en: You can't import sliders from Smart Slider 2.
ru_RU: Вы можете импортировать слайды из Smart Slider 2

en: You were not allowed to upload this file to the server (upload limit %s). Please you this alternative method!
ru_RU: Вы не можете загрузить этот файл на сервер (лимит на загрузку %s). Пожалуйста воспользуйтесь другим методом загрузки.

en: YouTube generator
ru_RU: YouTube генератор

en: YoutTube generator
ru_RU: YoutTube генератор

en: Youtube
ru_RU: YouTube

en: Zoom
ru_RU: Увеличить

en: Zoom out
ru_RU: Уменьшить

en: arrow
ru_RU: стрела

en: article
ru_RU: Статья

en: category
ru_RU: Категория

en: discussion
ru_RU: обсуждение

en: fullscreen
ru_RU: Полноэкранный

en: gallery
ru_RU: Галерея

en: generator
ru_RU: генератор

en: group
ru_RU: Группа

en: iframe url
ru_RU: Фрейм url

en: item
ru_RU: Элемент

[ctx: magento]
en: Insert widget
ru_RU: Вставить виджет

en: never
ru_RU: никогда

en: on load
ru_RU: в процессе

en: on scroll
ru_RU: во время скролла

en: order
ru_RU: Порядок

[ctx: position for controls]
en: Position
ru_RU: Позиция

en: post
ru_RU: Запись

en: record
ru_RU: запись

en: slides
ru_RU: Слайды

[ctx: twitter]
en: Timeline
ru_RU: Временная шкала
